Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie týmu

Dobrý den, odpoledne, večer, noc nebo ráno. Každý si vybere, že? V tomto oddílu bych Vám rád něco málo přiblížil z naší historie. Budu se snažit to zkrátit, protože kdybych sem měl napsat úplnou historii se vším co se dělo okolo týmu, strávili by jsme tu asi mnoho času. Ale už dost omáčky a přejdeme k nejdůležitějšímu této části.

V dobách kdy jsme byli ještě na základce, přišel jeden spolužák(Bodlina) s návrhem, že by jsme si mohli zahrát AIRSOFT! Všichni jsme na něj koukali jak blázni. Říkali jsme si asi: „Co to mele za kraviny.“ Ale potom co nám objasnil pojem airsoft (viz. Oddíl O airsoftu), řekli jsme si, že to zkusíme. Měl návrh to zkusit v opuštěném kravíně, který je ve vesnici kde Bodlina bydlí. Je to asi 3km od Mirovic. Tak jsme to prubli, samozřejmě jsme měli jenom vietnamky(obyčejné zbraně od vietnamců, které toho moc nevydrží). Všem se to líbilo, tak jsme začali hrát pravidelně.

Po čase jsme objevili na internetu obchod se zbraněmi a věcmi na airsoft, začali jsme navštěvovat armyshopy a úroveň stoupala (pomalu, ale jistě). Objevili se první airsoftové brýle, kompletní uniforma armády ČR (AČR) a po čase, také první manuální zbraň od firmy TOKYO MARUI (TM), byla to MP5 A3. Všichni obdivovali a začali přemýšlet o další koupi. Začali jsme také chodit hrát i do lesa nedaleko Mirovic. Postupně jsme začali vytlačovat vietnamské zbraně a hra už začala být zajímavou.

Nejdříve jsme byli jenom takový sváteční hráči, všichni se bavili, hrálo se jen když všichni měli náladu, ale pak se z airsoftu postupně stal koníček a někteří bez něho nemohli být ani jeden víkend. Začali jsme vymýšlet nějaký název. První co jsme našli a líbilo se nám to byla 4. brigáda rychlého nasazení (4.BRN). Dlouho jsme operovali pod tímto názvem, ale jak jsme se začali více pohybovat v oblasti armády, zjistili jsme, že pod tímto názvem nemůžeme dále operovat, protože několik členů stále nemá plnou výstroj vhodnou pro 4.BRN a zjistili jsme, že vypadáme spíš jako partyzáni, a tak jsme se stali 1. Rotou průzkumu - 1.RPz („Partyzáni Mirovice“).

Ještě nedávno jsme operovali jako (1.RPz), ale pak přišel jeden člen s „policejní uniformou“ a taktickou vestou, kdo jiný to mohl být než Bodlina, dojem policejní jednotky samozřejmě doplňovala ještě jeho zbraň – P90. Tak to je nejnovější a zbytek už víte z Úvodu. Ještě bych chtěl doplnit, že v poslední době postrádáme nějaký objekt vhodný pro zásah URNY, tak alespoň prozatím operujeme v lese poblíž malé hájenky.

Děkuji za pozornost a nezlobte se, že je to trochu delší, ale doopravdy jsou to nejzákladnější informace z historie.  

 

velitel
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář